Vyrovnané 1. kolo Ligy žáků

Hraje se, nehraje se, čekáme do rána, uvidíme, nehraje se a nakonec se hraje..... Počasí si s námi o uplynulém víkendu 15.4. - 16.4.2023 pěkně pohrálo. Už ve čtvrtek začalo intenzivně pršet a trvalo to až do sobotního rána. Už to vypadalo, že naši žáci do Praha na první kolo ligy neodjedou. Naštěstí díky klubu Joudrs Praha se podařilo na sobotu zajistit hřiště s umělou trávnou. Mohli jsme vyrazit směr Praha.

Úvodní duel turnaje jsme odehráli proti Pasos Pardubice. A od první minutu to bylo velmi vyrovnané utkání. Jednu směny vedl o bod soupeř, druhou směny zase my vedli o bod. Po odehrání 5. směny byl stav utkání 4 : 4 a muselo se do prodloužení. A nestačilo jedno, rovnou byly dvě prodloužení a zápas se natáhl na dvě hodiny. Nakonec jsme měli více štěstí my a těsně vyhráli 6 : 5. Za mě nejhezčí utkání celého turnaje.

Druhý sobotní zápas bylo moravské derby. Nastoupili jsme proti Snails Kunovice. Soupeř od začátku utkání tahal za delší konec. My jsme celé utkání museli dotahovat skóre. Do poslední směny jsme šli s nadějí, že utkání otočíme. Bohužel se to nepovedlo a prohráli jsme 4 : 6.

Nedělní zápasy se už odehrály na Tempu, kde se po deštích podařilo zprovoznit hřiště. A hned ranní zápas jsme hráli proti Tempu Praha. Do poloviny třetí směny bylo utkání velmi vyrovnané. Jak my, tak soupeř předváděl dobrou hru v obraně. Ke konci utkání ale Tempo zabralo na pálce a po dvou zbytečných chybách v obraně jsme prohráli 2 : 4.

Poslední utkání na turnaji jsme sehráli s Joudrs Praha. Na náš už byla vidět únava a u některých hráčů i nechuť hrát. A to se samozřejmě projevilo na celkovém výkonu. Prohráli jsme 5 : 7. V prvním kole tak končíme na posledním 5. místě. Na druhou stranu je ale nutno říci, že všechny týmy jsou hodně vyrovnané a letošní ročník slibuje zajímavé zápasy. Na závěr bych chtěl poděkovat naším posilám ze žákyň a coachballu, jmenovitě Verča, Stella, Sonya, Kika a Mira, které zaskočily za chybějící žáky.

Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

Průběžné pořadí Ligy žáků na webu ČSA

FOTOGALÉRIE

Autor článku: Michal Doležel

Sdílet článek
partner partner partner partner partner partner partner partner partner