Ženy ze "SEVERU" poprvé ve 2. ČSLŽ

O víkendu 22.4. – 23.4.2023 jsme na domácím hřišti v Novém Lískovci změnily historii kubu SK Sever Brno a odehrály jsme s týmem žen první ligové zápasy ve 2. ČSLŽ. Musím říct, že rozpis ČSA k nám nebyl vůbec milostivý a hned na úvod jsme dostaly týmy, které se v předešlém ročníku umístily na příčkách nejvyšších … :)

V sobotu jsme se utkaly dvakrát s týmem SaBaT Praha "B". Zkušená nadhazovačka SaBaTu Jitka Horová nám, tedy spíše těm starším ročníkům, připomněla zač je toho v lize loket … :o) a že prosadit se na rychlejší nadhoz bude obtížné. Celé dva zápasy se nám na pálce nedařilo prosadit a navíc nám tzv. "vypadávaly míčky z rukavic", jakoby se jim tam nechtělo zůstat. Rozhodně se musíme zaměřit na lepší práci s rukavicí.

V neděli nás čekal tým Joudrs Praha "B", kdy hned na úvod musím říci, že se nám tento zápas velmi vydařil. Soupeřky v útoku se proti Gabče H., až do 5. směny jen těžce prosazovaly a podařilo se jim cekem dovést 6 bodů. Nám se navíc, po drtivém trojmetovém odpalu Stejsi daří rovněž 2 x skórovat. Za zmínku dále stojí luxusní dvojaout 5 – 4 – 6, kdy Terka D. po zahraném autu na 1 metě hází ještě na metu druhou Hamr a té se podaří autovat hráčku, která nic netuší a tzv. "se nedrží mety". Druhý zápas je pak již v režii zkušeného týmu z Prahy.

Přesto, že se nám nepodařilo ani jeden zápas vyhrát, myslím si, že je potřeba si z víkendu odnést jen to POZITIVNÍ!! To, že jsme to zvládly!! Velké poděkování patří Milanovi Vodičkovi a našim kadetkám, které nám celý víkend pomáhaly s údržbou hřiště a hlídáním skóre.

Výsledky a průběžné pořadí 2. ČSL žen na webu ČSA

FOTOGALÉRIE

Sdílet článek
partner partner partner partner partner partner partner partner partner