První místo bylo na dosah

Druhé kolo Ligy žáků se uskutečnilo o víkendu 6.5. - 7.5.2023 v Kunovicích. Měli jsme z prvního kolo co napravovat. Poslední jsme zase skončit určitě nechtěli. V Kunovicích se opět utkalo pět týmů.

Úvodní zápas jsme sehráli s domácími Snails Kunovice. V první směně se nám podařilo dvakrát doběhnout na domácí metu. V poli se nám dařilo a s Lukinem na nadhozu jsme soupeřům nedovolili skórovat. Postupně navyšujeme bodový náskok až na konečných 8 : 0. Úvod do turnaje nám vyšel. Druhé utkání hrajeme proti favoritům soutěže Tempu Praha. Na prkno se postavila Verča a dlouho dobu držela soupeře na uzdě. Duel byl po celý průběh velmi vyrovnaný. Do čtvrté směny byl stav 1 : 1. Pak jsme bohužel udělali tři chyby v obraně a soupeři toho využili - 1 : 4. Ale nevzdali jsme se, v poslední směně jsme pořádně zabrali v útoku. Nestačilo to, prohráváme těsně 3 : 4. Byl to ale velmi pěkný a rychlý zápas. Poslední sobotní utkání jsme odehráli proti Pasos Pardubice. Po vyrovnaném začátku jsme zabrali na pálce. Kuba si dokonce oběhl homerun. Ve třetí směně je zápas přerušen pro déšť. Čekáme dvacet minut. Po bouřce pokračujeme v náporu a vyhráváme 8 : 1.
V neděli začínáme až ve 12:00, tak si můžeme pospat. Poslední zápas v základní skupině jsme odehráli proti Joudrs Praha. Od začátku nám dělal problém pomalejší a nepřesný soupeřův nadhoz. Nebyli jsme schopni pálit na tossy. V obraně jsme trochu polevili. Ve třetí směně byl stav vyrovnaný 2 : 2. Pokud jsme chtěli bojovat o medaile, museli jsme zabrat v útoku. A podařilo se. Ke konci utkání jsme se probrali na pálce a vyhráli 8 : 2. Postoupili jsme do finále!

Ve finále nastupujeme proti Tempu Praha. Od začátku zápasu to byl souboj nadhazovačů. Nám se podařilo v první směně jedenkrát bodovat. Ve třetí směně nám Tempo trochu bodově utíká. Ale nevzdáváme to a bojujeme. Lukina na nadhozu střídá Dave a i ten se skvěle drží. V závěru zápasu dotahujeme, ale bohužel konečný výsledek je stejný jak v základní skupině 3 : 4. Po velmi dobrém výkonu končíme na 2. místě. Oproti prvnímu turnaji výrazné zlepšení. Na čem ale budeme muset více pracovat je pálka, pálka a zase pálka.....

Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

Průběžné pořadí Ligy žáků na webu ČSA

FOTOGALÉRIE

Autor článku: Michal Doležel

Sdílet článek
partner partner partner partner partner partner partner partner partner