Zbytečné chyby

Třetí kolo Ligy žáků divize Východ se uskutěčnilo v Pardubicích v Krtkově aréně o posledním květnovém víkendu. Tradičně se sjelo 5 týmů, které sehrály základní skupinu a následně boje o konečné umístění.

Na turnaj jsme vyrazili opět v oslabené sestavě. Asi už prokletí tohoto roku a nebude nám dáno odjet na turnaj v nejsilnější sestavě. Úvodní zápas jsme odehráli proti Joudrs Praha. Po mírně rozpačitém začátku jsme se v druhé polovině zápasu probrali na pálce a začali stahovat body. V obraně jsme rovněž hráli dobře. Nad Joudrs jsme vyhráli 7 : 0. To druhý sobotní zápas proti domácím Pasos Pardubice měl úplně jiný průběh. Přestali jsme úplně pálit, a to doslova. K tomu se přidaly úplně zbytečné chyby v poli a výsledkem toho všeho byla vysoká prohra 2 : 14. To nás v neděli hodně mrzelo. Poslední utkání v sobotu jsme hráli proti favoritu soutěže Tempu Praha. Tempo se v úvodu utkání dostalo do mírného vedení. Ale my jsme zabojovali na pálce a dostali se do vedení. Před dohrávkou zápasu jsme vedli 6 : 4. Už to vypadalo, že vítězství udržíme. Trochu nás rozhodil těsný "save" na první metě a za stavu 6 : 5 jsme udělali dvě zbytečné chyby, které nás stály vítězství. Prohráli jsme 6 : 8.

V neděli jsme dohrávali poslední zápas ve skupině v moravském derby proti Snails Kunovice. A dařilo se nám nadmíru dobře. Zvláště na pálce. Naši nadhazovači drželi Šneky na uzdě. A byla z toho výhra 10 : 1. v této chvíli to vypadalo, že budeme určitě hrát zápas o 3. místo. Ale utkání mezi Snails a Pasos vyhráli Kunovice a byla zde naděje díky kolečku hrát ve finále. Bohužel to nevyšlo... V sobotu jsme dostali moc bodů od Pardubic. V utkání o 3. místo tak opět nastupujeme proti Snails. A byl to úplně jiný zápas než dopoledne. Pálka nám spala až do třetí směny. V obraně neskutečné množství chyb, korunováno devíti nechyceními strike-outy. Můžeme mít jednoho z nejlepších nadhazovačů v soutěži, ale pokud to nechytneme, tak se může snažit sebevíce a je to k ničemu. V závěru sice stahujeme skóre na konečných 9 : 11, ale na výhru to nestačilo. Z Pardubic si vedle perníku odvážíme i bramborovou medaili.

Co ukázal tento turnaj? Část hráčů se prostě veze ve vlaku, který táhnou pouze 4 hráči. Je na první pohled vidět, kdo na tréninky chodí a kdo na nich maká. Nepočítám holky, protože ty nám velmi pomohli a hrály dobře. Měli bychom si šáhnout do svědomí a začít chodit pravidelně na tréninky a makat na nich a ne jen diskutovat.

Kompletní výsledky turnaje na webu ČSA

Konečné pořadí turnaje na webu ČSA

Průběžné pořadí Ligy žáků na webu ČSA

FOTOGALÉRIE

Sdílet článek
partner partner partner partner partner partner partner partner partner